Обираємо сходи на другий поверх у приватному будинку 12/02/2020

До списку новин
Обираємо сходи на другий поверх у приватному будинку

Зазвичай заміські будинки та міські котеджі за своїм проектом мають 2 поверхи. Ось чому власникам потрібно не тільки ретельно проробляти комунікації та облаштування прибудинкової території, але й визначитися з проектом сходів. Якісна та стильна конструкція – відмінне доповнення інтер'єру.

Розглянемо найпоширеніші варіанти сходів та розберемо, де й коли їх краще встановлювати. Не завжди проект сходів підбирається з урахуванням бюджету. Перед початком будівництва потрібно враховувати низку інших важливих чинників, наприклад, доступний простір, висоту стель у котеджі та матеріали для будівництва.

ТОП-5 популярних сходів на другий поверх

Фахівці підкреслюють, що в разі підбору сходової конструкції необхідно насамперед враховувати доступну площу будинку. Тільки після цього слід підбирати розмір сходинок, виміряти кут нахилу та глибину проступи. Якщо зробити все навпаки, то сходи не стануть на місце або доведеться витрачати зайві гроші на створення нового проекту.

Різновиди сходів для котеджу:

  • П-подібна – найгабаритніший варіант, який встановлюють у просторих холах та вітальнях. Особливість таких сходів полягає в тому, що вони створюються з 2 прямих прольотів. Вони завжди розташовані стосовно один до одного під кутом 1800 та об'єднані невеликим майданчиком. Підходять для приватних будинків із високими другими поверхами, де не можна встановити маршову або іншу конструкцію сходів;
  • Гвинтова – один із найхитромудріших варіантів сходів, який актуальний для кімнат із маленькою площею. Подібна сходова конструкція займає мінімум місця та підходить для котеджів із високим другим поверхом. Єдиний недолік конструкції полягає в тому, що вона недостатньо широка та зручна. Найчастіше ширина сходинок разом із бортиком не перевищує 1 метр. З меблями, масивною валізою або іншими великими предметами підійматися та спускатися некомфортно. Проте спіралеподібні рішення стильно виглядають у будь-якому інтер'єрі та виконуються з багатьох матеріалів;

  • Г-подібна – такі сходи виконуються з двох маршів, які перебувають стосовно один до одного під кутом 900. Зазвичай сходові прольоти з'єднуються між собою невеликим майданчиком або забіжними сходами. Це одне з найпоширеніших рішень для приміщень квадратної форми. З допомогою Г-подібної конструкції звільняється місце в центрі та з'являється корисна площа під самими сходами. Там можна зберігати речі, книги або облаштувати комору;
  • Маршова – найпростіший та швидкий у зведенні різновид сходів. Однак реалізувати подібний проект можна лише в тих котеджах, де не занадто високий другий поверх або є зайве місце в кімнаті. У маршової конструкції не повинно бути більш ніж 15-16 сходинок, інакше вона забере зайвий корисний простір. Не так часто архітектори використовують маршові конструкції на другий поверх будинку з проміжним майданчиком. Однак це теж далеко не завжди рятує ситуацію;

  • Дугоподібна – є гармонічним поєднанням маршових та гвинтових сходів. Кут повороту сходинок плавний, тому конструкція акуратно підіймається вгору та не займає багато місця. Дугоподібні сходи використовується в будинках із незвичайним та ультрасучасним дизайном інтер'єру.

Які обрати матеріали для сходів на другий поверх

Ідеального матеріалу для сходів не існує. Вони успішно створюються з різних порід деревини, металу, скла та навіть міцного пластику або штучного каменю. Тут власник нерухомості обмежений лише власною фантазією, фінансами та загальним стилем інтер'єру.

Усе частіше дизайнери та будівельники комбінують матеріали, що дозволяє не зациклюватися на інтер'єрі або інших дрібницях. Якщо раніше гвинтові сходи робили переважно з металу, зараз у роботу йде цегла, акрил та гартоване скло. Ще один приклад: раніше маршові конструкції виготовляли переважно з дерева, а зараз активно використовують кам'яні або металеві сходи в комбінації з металевими та скляними бортиками.

На які деталі конструкції звертати увагу

Перед проектуванням сходів варто визначитися, за яким принципом вона буде будуватися. Виділяють 2 основних деталі конструкції, на які надалі кріпиться все інше.

Бувають сходи на тятиві (зазвичай обирають різновид косоур) та на больцах. У першому випадку сходини закріплюються майстром зверху на вирізах тятиви. При погляді на конструкцію збоку ви бачите гребінку та торець сходинки. У другому ж випадку сходи кріпляться на больцях. І при погляді на конструкцію збоку людина бачить тільки металеві штирі, які закріплюються в стіні та між собою.

Іноді для досягнення максимальної міцності посередині сходового маршу проходить додаткова кріпильна балка. Вона може бути з дерева або металу. Зазвичай сходи на больцях реалізують у котеджах, де немає можливості зробити підступники. Хоча все частіше майстри комбінують між собою два варіанти конструкцій щоб досягти нового ефекту в інтер'єрі, заощадити місце або зробити сходи надійнішими.

 

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні