Особливості вибору стилю для елітного заміського будинку 02/01/2020

До списку новин
Особливості вибору стилю для елітного заміського будинку

Нерухомість на власній земельній ділянці завжди вважалася дорогою. Тільки люди з великим достатком могли дозволити собі придбати котедж або невеликий приватний будинок. Особливо з огляду на високу вартість сотки та ціну квадратного метра готового житла з ремонтом. Якщо провести навіть грубі підрахунки, то середнього розміру будиночок обійдеться покупцеві в 100 тисяч доларів. А якщо мова йде про авторський проект, вартість елітної будівлі легко досягне мільйона.

От чому під час проектування та будівництва важливо враховувати кожну дрібницю. Адже нікому не хочеться вкладати суттєву суму в нерухомість, а потім не отримати задоволення від життя в котеджі.

Про те, як облаштувати будинок всередині, ми поговоримо в іншій статті. А сьогодні детально розглянемо стилі елітних будинків. Адже саме з крутого та проробленого архітектурного стилю починається по-справжньому унікальний особняк.

З чого потрібно почати

Насамперед, необхідно визначитися з основним стилем. Можна подивитися статті та фотографії в інтернеті. Але куди простіше буде найняти досвідченого архітектора, з яким можна працювати напряму. Фахівець підготує макети, розповість про особливості кожного архітектурного елемента, порадить будівельну бригаду та матеріали. Архітектор із належним багажем знань після короткої бесіди легко визначить потреби клієнта та швидко знайде варіанти, які йому підійдуть. Він врахує смак замовника та допоможе уникнути серйозних перестановок у процесі будівництва.

Але щоб не розчаруватися в отриманому результаті через кілька місяців, корисно буде самостійно підготуватися. Не зайвою буде хоча б стисла інформація про кожний стиль, що сподобався. У майбутньому ці знання обов'язково будуть доречні під час пошуку оздоблювальних матеріалів та внутрішньому облаштуванні нерухомості.

Що необхідно враховувати під час вибору архітектурного стилю

Архітектурне рішення – це фасад та перше враження від дорогого котеджу. Під час підбору стилю слід орієнтуватися на розмір будинку та планування. Одні стилі передбачають жорсткі обмеження на великі кімнати, а інші більш лояльні до відкритих просторів. Також важливо враховувати площу обраної ділянки під забудову. Для деяких видів «важкої» архітектури буде потрібний великий майданчик з усіх боків від будівлі.

Ще слід уважно розраховувати бюджет проекта. Об'ємний зовнішній декор може коштувати круглу суму, а для реалізації нерухомості доведеться запрошувати додаткових фахівців. Не слід скидати з рахунків і призначення будівельного об'єкта. Будинок для проживання великої родини або заміський особняк для неодруженого хлопця – це не одне й теж.

Популярні архітектурні стилі котеджів

  • Класика

Це універсальний варіант на всі часи. Для успішної реалізації буде потрібно добре підготувати майданчик та ландшафт. На ділянці повинні бути високі дерева, чагарники, підстрижений газон, квітники. Нерідко реалізують велику під'їзну дорогу від воріт до ґанку. Зелений дизайн передбачає фонтан.

Зазвичай котедж у класичному стилі складається з 3 частин (2 крила та центральний будинок). Особливість стилю – використання колон та великих аркових проходів. Для оформлення застосовуються оздоблювальні матеріали світлих відтінків. Тут багато світлих просторів і вкраплень. Вікна та дверні прорізи теж прикрашені білим. Кімнати всередині
часто розташовані одна за одною і симетрично вивірені.
 
  • Англійський котедж

Ще один безпрограшний варіант для реалізації житла в місті або за межею мегаполіса. Використовується квадратний майданчик під забудову разом із квадратною будівлею посередині. Також тут можуть бути колони, балкон над вхідним ґанком, аркові двері. Нерідко під дахом перебувають обладнані приміщення, тому англійський котедж нараховує 2 поверхи + мансарду. Ще архітектори часто використовують еркер для того, щоб підкреслити вишуканість подібної нерухомості.

Щоб прикрасити особняк обирають штучний камінь та штукатурку, а також облицювальну цеглу бежевого, коричневого або сірого відтінку. Доповнює будівлю високий цегельний паркан із кованими елементами. Перед будівлею в обов'язковому порядку роблять газон і висаджують вічнозелені дерева. Позаду на ділянці готують сад із малими архітектурними формами, прогулянковими доріжками, освітленням та альтанками.

  • Сучасний стиль (хай-тек)

Одне з найпоширеніших і цікавих архітектурних рішень. Передбачає використання металу, дерева, бетону, натурального каменю. Фасад має навмисно мінімалістичний дизайн. Передбачені великі панорамні вікна та високі стелі. Нерідко тут використовується «друге світло» для облаштування доступних великих кімнат.

Щоб будинок виглядав гармонійно, буде потрібно правильно обіграти інтер'єр. Під ці потреби ідеально підходить стиль мінімалізм або еко. Кімнати всередині відділені між собою перегородками.

Хай-тек неможливо уявити без великої площі заскління. Варто враховувати цей момент перед проектуванням нерухомості. Зазвичай не використовують ролети або штори, тому всі приміщення добре освітлені в будь-який час. Плюс відмінно проглядаються з вулиці. Тому потрібно подбати щодо приватності та підготувати майданчик поруч із котеджем. Для створення затишного особняка потрібно побудувати високий паркан та зробити ландшафтний дизайн.

 

Вас також може зацікавити:

Заміська нерухомість: переваги та недоліки

Категорії котеджних містечок та їх характерні риси

Різновиди котеджів. Що краще вибрати

Які котеджі завжди залишаються у тренді: висновки експертів

Авторський або типовий проект будинку: що вигідніше

 

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні