Типи освітлення заміського будинку 29/04/2020

До списку новин
Типи освітлення заміського будинку

Вуличне освітлення – декоративний елемент, покликаний прикрасити одно або двоповерховий котедж, а також таунхаус. Разом із ландшафтним дизайном світло дозволяє приховати недоліки нерухомості та підкреслити плюси. Плюс грамотно підібране світло допомагає виділити будівлю на фоні сусідських будинків. Як правильно вибрати вуличне освітлення та змонтувати його на ділянці – у нашій сьогоднішній статті.

Основні типи вуличного освітлення

Ринок декоративних світильників сьогодні як ніколи раніше пропонує сотні варіантів прикрас. Усе світло умовно можна поділити на кілька основних груп, залежно від призначення. Досвідчені дизайнери грамотно комбінують їх між собою, щоб досягти максимального результату.

Фасадне освітлення призначене для підсвічування архітектурних елементів самої будівлі. За допомогою світла легко зробити будинок візуально більшим або вищим. Також світильники допомагають красиво обіграти якусь яскраву деталь, наприклад, великий балкон на другому поверсі, флюгер або скульптуру.

Фасадне освітлення також ділиться на кілька типів. Заливне світло грає на всіх стінах будинку та монтується біля основи нерухомості. Тут допустимо використовувати світлові фільтри для прикрас. Акцентоване фасадне світло спрямоване на різний декор. Можуть використовуватися абсолютно різні світильники в самій землі та під стелею. Контурне освітлення також дозволяє підсвітити тільки деякі елементи будівлі. Але для цього використовуються не світильники, а світлодіодні стрічки.

Садове освітлення

Є однією зі складових частин зеленого дизайну. Використовується вже на ділянці для візуального розділення на зони, підсвічування доріжок, чагарників або дерев. Також ділиться на заливне світло, контурне або акцентоване освітлення. Застосовуються світильники з теплим і холодним світлом. Контурний варіант також застосовується дуже часто.

Освітлення доріжок

Якщо на ділянці дуже велика кількість доріжок, рекомендується використовувати загальне світло. Також непогано виглядає контурне підсвічування, особливо якщо доріжки виконані шляхом мощення натурального каменю. Сходи підсвічуються також контуром. Найкрасивішим і дорогим рішенням є монтаж ліхтарів поруч із доріжкою. Їх світла буде досить для освітлення самої доріжки та зелені поруч.

Часто для економії власники житла монтують світлодіодне освітлення з датчиками руху. Частина ліхтарів не вмикається до того моменту, поки людина не почне йти вглиб ділянки.

У деяких випадках дешевше та простіше на ділянці встановити звичайні ліхтарі. Це можуть бути як дерев'яні, так і металеві стовпи зі стандартним типом світильників. Зазвичай для невеликого майданчика досить 4-6 таких ліхтарів.

Освітлення будівель на території

Тип освітлення вибирається залежно від типу будівлі на ділянці. Для місць відпочинку, барбекю та лаунж прекрасно працюють стандартні види освітлення, ліхтарі або світлодіодна стрічка. Можна використовувати компактне освітлення робочих поверхонь, що дуже зручно під час готування їжі. Необхідно, щоб внутрішнє підсвічування не сліпило людей, а решта практично не має ніякого значення. У випадку зі звичайними підсобними приміщеннями, також можна розглянути варіант контурного підсвічування.

Автоматизація освітлення

Здається, що ландшафтне освітлення та фасадні світильники вимагають великої кількості управляючих систем. Але на ділі все так, тому як автоматизація включає всього декілька вузлів.

Головним елементом вуличного декору є датчик освітленості з можливістю регулювати межу спрацьовування. Він включається в тому випадку, якщо рівень природного світла падає до певного значення. Для створення грамотної системи буде потрібно кілька датчиків руху. Інтенсивність спрацьовування також можна настроїти під певні потреби. Так від вітру та руху крон дерев датчик не буде вмикатися.

 

Вас також може зацікавити:

Облаштування прибудинкової території котеджу: інструкція для власників

ТОП-5 прийомів, щоб зробити темний котедж світліше

Якими матеріалами краще облицювати котедж

Які котеджі завжди залишаються у тренді: висновки експертів

Авторський або типовий проект будинку: що вигідніше

 

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні