Як і чим краще утеплити приватний будинок 21/03/2019

До списку новин
Як і чим краще утеплити приватний будинок

Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує масу варіантів для утеплення зовнішніх стін. Непідготовлена людина моментально розгубиться у різноманітності матеріалів та технологій. У сьогоднішній статті ми детально розберемо особливості роботи з мінеральною ватою, пінопластом та іншими утеплювачами.

  • Мінеральна вата

Цей матеріал користується популярністю завдяки поширенню у всіх регіонах країни, високої енергоефективності та доступній ціні. Покупцям пропонують вату на основі базальту або скловолокна. Утеплення мало піддається горінню і має малий коефіцієнт теплопровідності. Суттєвим мінусом матеріалу є його здатність накопичувати зайву вологу за часом. Тому ваті слід забезпечити необхідну вентиляцію.

  • Пінополістирол

На відміну від вати, пінополістирольні панелі практично не всмоктують воду. При цьому обидва матеріалу мають приблизно однакову теплопровідність. Але пінополістирол хоч і є природним матеріалом, все-таки легко горить. Під дією високих температур він починає виділяти їдкий дим.

  • Матеріали на основі целюлози

Екологічна вата з'явилася на ринку будівельних матеріалів України відносно недавно і поки не користується високим попитом. Матеріал роблять шляхом переробки целюлози. Виробник обов'язково додає в ековату спеціальні компоненти, які захищають її від гризунів і комах. Матеріал мало практично не горить і самостійно гасне при невисокій температурі. 

Утеплення стін

Стіни займають велику площу і саме через них втрачається до третини всього тепла із приміщення. Існує два способи утеплення, які дозволяють швидко завершити всі будівельні роботи.

«Сухий» спосіб передбачає використання начіпних вентильованих фасадів. Повітряний зазор забезпечує необхідне збереження тепла. За рахунок перепаду тиску створюється повітряний потік, який видаляє надлишок вологи. Знижуються тепловтрати при будь-яких погодних умовах.

«Мокрий метод» – можливість заощадити бюджет. Використовується багатошарова конструкція, гідрозахисний шар, кріплення і штукатурка. По ефективності програє «сухому» способу.

Утеплення покрівлі

Дах слід утеплювати повністю, якщо планування передбачає мансардний поверх. В інакшому випадку утеплюють тільки перекриття. Так буфером виступає холодне горище, яке допомагає зберегти тепло всередині приміщень. Для перекриття горища найчастіше використовується мінеральна вата. Також застосовують гідроізоляцію, щоб зберегти матеріал від вологи.

 

Вас також може зацікавити:

Як зберегти тепло взимку

Як знизити оплату за комунальні послуги у котеджі

На чому можуть заощаджувати забудовники при будівництві котеджу

Котедж у відокремленому місці: проектування і монтаж комунікацій

Різновиди котеджів. Що краще вибрати

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні