Котедж у відокремленому місці: проектування і монтаж комунікацій 12/07/2019

До списку новин
Котедж у відокремленому місці: проектування і монтаж комунікацій

Котедж – сучасне житло для людей, які звикли до свободи і незалежності. Мінімум сусідів поблизу, власна прибудинкова територія та комунікації, роблять цей тип нерухомості дуже популярним. Плюс котеджі звичайно включають великі приміщення, які легко адаптувати під свої потреби.

Оскільки одно- та двоповерхові об'єкти часто зустрічаються за межею міста, тоді як бути з тим, що нерухомість розташована дуже далеко від комунікацій? Команда нашого сайту в цій статті зібрала рекомендації по облаштуванню будинків далеко від основних житлових масивів.

Водопостачання

Якщо будинок не можна підключити до міської мережі, використовуються незалежні джерела водопостачання. Стандартний колодязь і свердловина з артезіанською водою – не одне і теж саме. Вони кардинально відрізняються один від одного, тому до вибору джерела варто підходити з особливою педантичністю. Колодязь швидше буриться і облаштовується. Насосне устаткування не занадто дороге, а якість води цілком прийнятна. Суттєвий мінус – мала кількість води, яку можна отримати на добу. Для великого котеджу цього може не вистачити. Свердловина пропонує практично невичерпні обсяги вооди. При цьому немає ризику забруднення міжпластового простору, на відміну від ґрунтових вод. Мінусом є занадто висока вартість буріння та щорічне обслуговування установки.

Каналізація

Звичайна каналізація як у квартирі повністю відсутня у котеджі. Раніше для відводу відходів використовували вигрібні ями, але зараз їх замінили сучасними септиками. Іншого способу позбутися побутових стічних вод попросту немає, або вони занадто дорогі і непрактичні.

Септик виконують із пластику, бетону або металу. Недорога і дуже ефективна каналізація для котеджу від 100 квадратів звичайно виготовлена із ПВХ. Вона має тривалий термін служби і забезпечує переробку відходів родини з кількох людей. Міцні бочки мають по кілька відсіків, де відбуваються процеси бродіння та ферментації. Мінусів такого способу практично немає. Септики не занадто дорогі, прості в експлуатації та не вимагають постійного контролю. Головне – це правильно спроектувати очисну споруду та розташувати її на ділянці.

Електрифікація

Повністю відмовитися від електрики не вийде. Так що у будь-якому випадку потрібно підключення до міської електромережі. Власнику земельної ділянки і нерухомості на ній буде потрібно самостійно підготувати всі документи для підведення кабелю. Якщо ділянка перебуває дуже далеко, потрібно встановити кілька нових стовпів, щоб провести світло. Уточнити необхідну інформацію можна тільки у компанії-постачальника послуг. Фахівці виїжджають на місце, оформляють необхідні документи і проводять усі роботи.

Якщо зібрати всі необхідні документи і підготувати дозвільні папери, можна підключити до електромережі приблизно за 2-3 тижні. Заздалегідь рекомендується придбати встаткування і кабель, щоб можна було відразу ж підвести електрику до нерухомості.

Газопостачання і опалення

Деякі віддалені ділянки не підключаються до газопостачання. У цьому випадку опалювати великі котеджі можна за допомогою електричного встаткування. Але в ряді випадків це занадто дорого, так що власники нерухомості встановлюють системи автономного опалення. До них відносяться теплові насоси повітря-вода та твердопаливні або рідинні котли. Усі ці варіанти не залежать від подачі газу і можуть працювати цілий рік.

На сьогоднішній день існує кілька десятків видів популярних виробників. Усе встаткування дуже схоже між собою по характеристиках, способу монтажу та ціні. Економія на комунальних послугах дозволяє окупати незалежне опалення приблизне за 7-10 років. Уточнити реальну економію можна у компанії, яка здійснює продаж і монтаж встаткування.

 

 

Вас також може зацікавити:

Чи можна продати недобудований котедж?

Чи слід проводити реконструкцію старого котеджу або краще купити новий?

Разновидности коттеджей. Что лучше выбрать

Швидкомонтовані котеджі: особливості і недоліки

Як правильно вибрати котедж для родини: ТОП-5 порад

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні