Традиційно в Україні користується попитом нерухомість із цегли, керамоблока і дерева. У південних регіонах країни ще можна знайти варіанти з ракушняка. А в областях, де переважають лісові масиви, часто будують будинку із бруса. Так чи інакше, поки українські великі девелопери не ризикують використовувати нові матеріали для будівництва і віддають перевагу класичним варіантам.
При цьому компанії поменше (особливо в регіонах і обласних центрах) пропонують як традиційні цегельні будинки, так і швидкомонтовані котеджі. Такий тип житла привертає увагу не тільки ціною, але й рядом позитивних характеристик.
Швидкомонтоване житло – непоганий варіант для тих, хто не прагне витрачати велику суму на будівництво і готовий задовольняти малим. Покупці не витрачають свій час на перепланування, не роблять дорогий фундамент і заощаджують на будматеріалах.
Матеріали для будівництва
Ряд застосовуваної в роботі сировини вкрай обмежений. Сьогодні будівництво швидких будинків здійснюється з використанням SIP-панелей та легких сталевих конструкцій. У більшості проектів передбачена наявність металоконструкцій, тому нерухомість не руйнується згодом і практично не піддається усадці.
Легкий і недорогий будинок може бути виконаний за каркасно-щитовою технологією. Готові конструкції збираються на місці, а далі фахівці виконують перегородки всередині кімнат і будують дах. Ще один варіант будівництва – каркасно-рамковий будинок. У цьому випадку застосовуються рамки із бруса і колод. Для такої нерухомості готують легкий фундамент, а далі здійснюється зовнішня і внутрішня обшивка.
Плюси швидкомонтованих котеджів:
- Дуже низька вартість зведення. Клієнти заощаджують бюджет і отримують непоганий варіант житлової площі. У деяких випадках економія становить до 200% у порівнянні із цегляною нерухомістю.
- Висока швидкість будівництва. Досить 4-6 тижнів для зведення великого котеджу. Якщо підключити кілька бригад досвідчених будівельників, можна отримати гарний будинок усього за пару тижнів. Головне – мати в наявності необхідну кількість будматеріалів.
- Непогана енергоефективність. Звичайно ж, у порівнянні зі звичайними будівельними матеріалами панелі програють у збереженні тепла всередині. Але ці цифри не настільки критичні, як видаються на перший погляд. У регіонах з теплим кліматом і м'якою зимою можна не витрачати занадто багато грошей на опалення і досягнути потрібної енергоефективності.
- Екологічність. Усі матеріали для зведення нерухомості відповідають європейським нормам безпеки. Вони не шкодять здоров'ю і мають необхідний набір сертифікатів. Всередині приміщення будуть повністю безпечними для маленьких дітей і тварин. Варто пам'ятати, що швидкомонтовані будинки користуються попитом у Канаді і США, де діють особливо жорсткі будівельні норми.
- Достатня сейсмостійкість. При наявності фундаменту нерухомість із панелей витримає практично будь-які навантаження. Саме тому каркасно-щитові котеджі можна будувати у гірських районах, не турбуючись про безпеку власного майна.
- Довговічність. Багато людей вважають, що швидкомонтована нерухомість не простоїть більше 50 років. На практиці це далеко не так. Звичайно, поки ще рано говорити про терміни служби матеріалу на території України або Росії. Але в північноатлантичному регіоні перші швидкомонтовані будинки з'явилися на початку 80-х років і поки із цією нерухомістю все в порядку.
- Великий вибір планувань. При необхідності у будівельної компанії можна замовити недорогий індивідуальний проект із будь-яким розташуванням кімнат. Так що можна без величезного бюджету реалізувати заміський котедж із декількома спальнями, тренажерним залом, кабінетом, мультимедійною вітальнею, гардеробною та іншими корисними приміщеннями.
- Вишуканий зовнішній вигляд. Дома із панелей виглядають стильно. Якщо використовувати сучасні оздоблювальні матеріали, ніхто і ніколи не дізнається, що цей будинок побудований з більш дешевої сировини. По зовнішніх ознаках це визначити дуже складно.
Чи є недоліки у даному типі нерухомості?
Якщо швидкомонтована нерухомість має стільки плюсів, чому вона ще не лідирує серед інших типів котеджів? Вся справа в тому, що матеріали для будівництва мають ряд суттєвих недоліків, які дуже складно перекрити іншими перевагами.
- Стіни капітального будинку не відрізняються міцністю. При різкому ударі їх дуже легко пошкодити. Ремонт такої конструкції, звичайно ж, не буде занадто дорогим, але надійність подібних будинків залишається під сумнівом.
- Основні перекриття не пропускають повітря, як, наприклад, цегла або натуральне дерево, тому буде потрібно відповідна вентиляція. У зимову пору року, може з'явитися конденсат і грибок, що не дуже добре позначається на здоров'ї мешканців. Хоча тут все залежить від якості обраного матеріалу і правильної технології будівництва.
- При неправильному монтажу можуть з'явитися протяги. Особливо часто такі проблеми чекають власників великих будинків.
- Деякі типові котеджі за канадською технологією мають безліч «містків холоду». З такою неприємністю легко впоратися за допомогою правильного утеплення, але це збільшує загальну вартість будівництва.
- Згодом панелі можуть деформуватися через підвищену вологість. Знову ж усе залежить від якості самого матеріалу і правильного підходу будівельників.
Варто пам'ятати, що швидкомонтовані будинки – це не дуже популярна категорія будівництва на території нашої країни. Поки матеріали не можуть похизуватися повсюдним використанням і програють по популярності силікатній цеглі або керамоблоку. А більшість будівельних компаній з багаторічною історією не використовують і не збираються використовувати панелі для будівництва своїх проектів. От чому при підготовці заміського житла слід бути дуже уважним і зважувати всі за та проти.
Вас також може зацікавити:
Що вигідніше: готовий котедж або самостійне будівництво будинку?
На чому можуть заощаджувати забудовники при будівництві котеджу
Різновиди котеджів. Що краще вибрати
Як правильно вибрати котедж для родини: ТОП-5 порад
Котедж у відокремленому місці: проектування і монтаж комунікацій