Потреба у котеджі звичайно виникає у великої родині. Поява дитини або декількох дітей часто спонукує людей шукати просторе житло. У деяких випадках під одним дахом легко вживаються відразу ж кілька поколінь, наприклад, брат із сестрою або діти та літні батьки. У цьому випадку теж потрібно розширити квадратні метри і підшукати великий котедж.
Порада 1. Визначтеся з метою покупки
Перед початком підбору рекомендується точно визначити для себе довгострокові і короткострокові цілі. Продати або обміняти будинок на інше житло за кілька місяців не вийде. Така нерухомість може продаватися роками, на відміну від одно- або двокімнатної квартири. От чому придбання великого і дорогого варіанта – це дуже відповідальний крок, до якого потрібно підходити із усією серйозністю.
При підборі враховуйте стан родини, кількість дітей і пенсіонерів, а також наявність або відсутність домашніх тварин. У кожного члена родини повинна бути особиста кімната. Якщо родина велика, буде потрібно кілька санвузлів і простора кухня-їдальня. Можна вибрати компактний будинок з великою ділянкою під наступну забудову. Ще обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем і визначте чи є можливість розширитися, якщо у цьому буде необхідність.
Порада 2. Звертайте увагу на інфраструктуру поблизу
У великих містах і при наявності власного автомобіля інфраструктура біля будинку зовсім необов'язкова. Хоча приємніше і зручніше, коли магазин, дитячий садок або школа перебувають в 10-15 хвилинах ходьби. Звичайно нові котеджі з'являються на окремих ділянках, тому поблизу практично нічого немає. А от старий житловий фонд нерідко розташований недалеко від багатоквартирних будинків і корисних об'єктів.
Для літніх батьків надто важливо наявність ринку і зупинки громадського транспорту поблизу. Родини з декількома дітьми повинні враховувати наявність інфраструктури для малят, наприклад, спортивні та ігрові майданчики.
Також слід уважно придивитися до сусідів. Можна безпроблемно впоратися з будь-якими труднощами на ділянці та всередині будинку, але поміняти сусідів буде вже проблематично.
Додаткові неприємності з нерухомістю у молодої родини можуть виникнути через занадто гучну вулицю. Потрібно уважно оглянути околиці, проаналізувати трафік біля котеджу, уточнити важливі дрібниці у людей, що проживають поруч.
Порада 3. Вибирайте перевірені матеріали
Експериментувати з будівельними матеріалами не варто. Тому не потрібно підбирати гарні котеджі з дерева або СІП-панелей. Подібні матеріали занадто вимогливі до умов експлуатації, так що готове житло потім важко утримувати. Краще віддавати перевагу більш класичним будматеріалам – цеглі або керамоблоку. Ця сировина має масу переваг, відмінно тримає тепло і холод, а ще легко витримує будь-які погодні умови. При цьому нерухомість із традиційної цегли залишається ліквідною на ринку, незалежно від курсових коливань і економічної ситуації в країні.
Для молодих родин цей варіант і зовсім є єдино правильним. У цегляному будинку підтримується оптимальний мікроклімат і менше ризик розвитку грибка, а також цвілі. В інтернеті можна знайти масу цікавих матеріалів зі статистикою захворювань.
Порада 4. Проаналізуйте комплектацію будинку
Чим багатше комплектація, тим дорожче у підсумку обійдеться готове житло. Але за додаткову плату можна знайти непоганий варіант із мансардою, терасою і басейном. Крім того, варто звертати увага на такі дрібниці як наявність або відсутність господарських будівель і благоустрій прибудинкової ділянки. Для великої родини надто важливо наявність місця під будівництво гаража або критої стоянки для зберігання авто. Звичайно будинки з капітальними гаражами на 1-2 автомобіля продаються дорожче.
Також необхідно враховувати стан ремонту, наявність панорамних вікон, обладнаних технічних приміщень. Обов'язково потрібно перевіряти ще раз усі комунікації, особливо у старих будинках. Старі іржаві труби, каналізація, що погано працює, або проблема з газовим котлом можуть принести чимало проблем у майбутньому. А от гарні під'їзні доріжки, заасфальтований двір або фруктовий сад на території стануть незаперечним плюсом.
Одноповерхові будинки більше піддані промерзанню та утворенню цвілі. При цьому двоповерхові варіанти включають сходи, які можуть бути небезпечними для літніх членів родини або дітей.
Порада 5. Віддавайте перевагу енергоефективній нерухомості
Завбачливий власник житла завжди намагається зробити свій будинок максимально теплим і незалежним від міських комунікацій. От чому нерідко котеджі обладнаються твердопаливними котлами та утеплюються за допомогою натуральних матеріалів. На ринку у достатній кількості представлені смарт-варіанти з можливістю контролювати усі комунікації віддалено. Утримання такого котеджу на 20-30% дешевше, ніж звичайного будинку.
Але варто враховувати той момент, що звичайно підготовлена у такий спосіб нерухомість коштує трохи дорожче. Вкладені сімейні кошти можуть відбиватися до 5 років. Якщо серйозно стоїть питання з бюджетом, краще вибрати стандартний будинок.
При наявності необхідного бюджету можна розглядати варіанти в КМ із чорновим або чистовим ремонтом. Вторинний житловий фонд теж включає масу непоганих будинків будівлі 90-х або нульових. При підборі обов'язково потрібно враховувати репутацію забудовника, а також перевіряти документи на земельну ділянку і капітальну будову на ній.
Якщо сума угоди велика, потрібно звертатися за консультацією до досвідченого юриста і проводити все через перевірену ріелтерську компанію. Прийдеться заплатити за послуги фахівця, але так клієнт буде захищений від проблем.
Вас також може зацікавити:
Що вигідніше: готовий котедж або самостійне будівництво будинку?
На чому можуть заощаджувати забудовники при будівництві котеджу
Різновиди котеджів. Що краще вибрати
Швидкомонтовані котеджі: особливості і недоліки
Котедж у відокремленому місці: проектування і монтаж комунікацій