Помилки під час проектування котеджу 18/03/2020

До списку новин
Помилки під час проектування котеджу

Помилки під час проектування заміської нерухомості можуть мати серйозні грошові наслідки. Якщо помилитися з типом ґрунту або вибрати неправильний матеріал для основних стін, будівля простоїть не більше декількох місяців. Враховуючи, що в більшості випадків нерухомість за межею міста коштує від 50 до 150 тисяч доларів, такі втрати будуть суттєвими для будь-якої людини. Тому проектування необхідно доручати досвідченим фахівцям, які вбережуть від великих фінансових трат. Тільки пророблення проекту до дрібниць та якісна робота дозволять отримати відмінний результат та надійне житло. У сьогоднішній статті ми розберемо основні помилки під час проектування будинку.

Нехтування досвідом

Проблеми виникають у тих інвесторів, які орієнтуються тільки на свої знання та не враховують досвід інших людей. Займатися самостійним проектуванням можуть тільки люди з відповідною освітою. Тому слід відразу ж звертатися до професійних проектувальників, архітекторів та будівельників.

Окрема категорія наївних інвесторів вважає, що без проектної документації цілком можна обійтися. Платити за зайву роботу немає ніякого сенсу, адже будівництво можна почати та закінчити самостійно. Такий халатний підхід спричинює серйозні наслідки. Власники будинків втрачають гроші та майно, плюс ризикують своїм життям або життям членів родини.

Під час проектування необхідно враховувати безліч нюансів та чинників. Наприклад, проблеми з новим будинком можуть виникнути через відсутність геологічної розвідки. Фахівці не оцінять характер ґрунту та залягання підземних вод, що в майбутньому спричинить проблеми.

Крім того, геологи можуть проробити такі важливі нюанси, як інсоляція та вологість. Також враховуються кліматичні особливості регіону, кількість опадів взимку та влітку. Без відповідної підготовки точно сказати щодо можливих опадів та їх дії на ґрунт просто неможливо. Якщо на такі моменти закрити очі, проблеми під час експлуатації будинку з’являться дуже швидко. Варто пам'ятати, що повністю довіряти будівельним організаціям теж не варто. Проектування не повинні виконувати професійні будівельники, адже це не їх компетенція. Краще довірити розробку документації досвідченому проектувальнику та архітектору.

Збірний проект замість індивідуального

Ще одна помилка під час проектування – це використання різних вдалих рішень з абсолютно різних типових проектів. У цьому випадку інвестори думають, що вони заощаджують гроші та вибирають тільки кращі моменти. По факту виходить збірна солянка з усіма серйозними наслідками. Типовий проект прив'язаний до певних характеристик, тому не можна брати такі важливі характеристики, як тип фундаменту або товщину стін, а потім використовувати їх в іншому проекті.

Економія на топозйомці та вивченні ділянки

Перед початком польових робіт на ділянці необхідно дізнатися характер ґрунту. Так можна буде захиститися від проблем у майбутньому, якщо відбудеться якийсь форс-мажор. Крім того, слід заздалегідь проробити розташування будинку на самій ділянці. Згідно з прийнятими стандартами будинок повинен розташовуватися на певній відстані від сусідньої ділянки та щодо інших будов. Також потрібно враховувати характер інсоляції, особливо, під час будівництва двоповерхового великого будинку. Проблеми можуть виникнути, якщо проект нового житла буде закривати сусідні будинки.

Вивчення ґрунтових вод дозволить прорахувати бюджет та побудувати надійну будівлю. Від характеру ґрунту залежить фундамент та товщина стін, а також матеріали для основних конструкцій. У разі неправильного підбору фундаментів тріщини можуть з'явитися вже через кілька місяців після початку будівництва. З огляду на те, що в деяких проектах фундамент оцінюється в 30-50% від загальної вартості роботи, доведеться багато переробляти та переплачувати.

Самостійна заміна матеріалів

У жодному разі не можна міняти один будівельний матеріал на іншій у процесі зведення будівлі. Відхилення від проекту може спричинити великі проблеми. По-перше, фундамент може не витримати навантаження та дати тріщину. Стіни попросту впадуть та доведеться оновлювати проект за додаткові гроші або навіть починати з нуля. По-друге, заміна матеріалів може вплинути на рівень вологості всередині кімнат, а також теплоефективність. Занадто тонкі стіни можуть стати причиною дуже низької температури всередині приміщень та появи конденсату. Крім того, для якісного опалення доведеться переплачувати. По-третє, заміна матеріалів стає причиною затягування строків.

Після пророблення проекту слід заздалегідь подбати щодо доставки необхідного об'єму будівельних матеріалів. Крім того, потрібно подбати щодо зберігання матеріалів у належних умовах. В інакшому випадку цегла або газобетон може увібрати вологу та втратити частину своїх характеристик.

Займатися плануванням слід в останню чергу. Необхідно продумати розташування кімнат, сходів, вхідних та міжкімнатних дверей, а також вікон та інших важливих дрібниць. Планування повинно враховувати кількість мешканців та вік дітей. Інженерний розділ обов'язково включає інформацію щодо розташування мокрих зон, розведення комунікацій у кімнатах, місця під монтаж сантехніки та електрики. Крім того, житло повинно включати суміжні приміщення для облаштування котельні або гаража. Будь-які помилки на етапі планування погіршують комфорт мешканців у майбутньому. Тому слід доручити цей етап досвідченому фахівцю, який розробить проектну документацію під певні потреби інвестора.

Після узгодження планувань та підготовчих робіт необхідно приступити безпосередньо до будівництва. На цьому етапі будь-які коректування будуть гальмувати будівництво та збільшувати бюджет. Незначні коректування та зміна плану без порушення конструктивних елементів будівлі допустимі. У всіх інших випадках будь-яке оновлення проекту може стати для будівництва фатальним.

Корисні нюанси

Щоб отримати ідеальний одноповерховий або двоповерховий будинок, необхідно дотримуватися кількох простих умов. По-перше, перед будівництвом слід виразно сформулювати свої вимоги до майбутнього житла. По-друге, знайти досвідченого проектувальника, який проробить нерухомість до дрібниць. По-третє, слід відмовитися від допомоги з боку фахівців без практичного досвіду. У будівництві будинків практика має вирішальне значення. Будь-які помилки на етапі будівництва обходяться дуже дорого, тому експериментувати з підбором матеріалів або пошуком оптимального інженерного розв'язку не варто. Краще обирати перевірені часом матеріали та оздоблення, а також звертатися до досвідчених майстрів.

 

Вас також може зацікавити:

Як змінити проект приватного будинку?

Авторський або типовий проект будинку: що вигідніше

Чи є сенс будувати енергоощадний будинок із нуля

Будівництво з нуля або оновлення старого будинку?

Плюси облицювальної цегли

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні