Чи є сенс будувати енергоощадний будинок із нуля 20/02/2020

До списку новин
Чи є сенс будувати енергоощадний будинок із нуля

Усе більше інвесторів звертають увагу на такі важливі характеристики, як: збереження енергії, енергоефективність та теплоощадність майбутньої нерухомості. Тому девелопери та будівельні компанії активно пропагують тему збереження енергії та навіть створюють цілі котеджні містечка, де ціна утримання будинків дуже низька.

Варто розуміти, що будівництво нерухомості – це тільки перший етап. Далі домовласник платить суттєву суму за облаштування, подальший ремонт та оздоблення, а також обслуговування приміщення. Чи можливо взагалі побудувати енергозберігаючий будинок і як підготувати будинок із мінімальними витратами? Розберемося разом.

Для початку необхідно визначитися з основними поняттями.

Енергоефективний будинок – нерухомість із мінімальними витратами енергії для опалення. Для цього використовується утеплення у вигляді базальтової вати або пінополістиролу, також утеплюється покрівля, монтуються металопластикові вікна.

Ще домогтися необхідної енергоефективності можна за допомогою системи «розумний будинок». У цьому випадку комп'ютер буде регулювати оптимальну температуру в різних кімнатах та стежити за вологістю. Отримати енергію можна з поновлюваних джерел, наприклад, вітру або сонця. Найчастіше домовласники встановлюють сонячні панелі на даху та завдяки цьому знижують споживання енергії.

Найбільше просунулися в даному плані німці та шведи. Фахівці з Німеччини в 90-х роках навели конкретні цифри щодо енергоефективності будівель. Щоб будинок дійсно вважався енергоефективним, на 1 квадратний метр площі в годину повинно витрачатися 15-25 кВт енергії. Стандартне споживання для жилплощі в Україні – 200-300 кВт на годину на 1 метр квадратний. Отже, потрібно домогтися суттєвої економії та в 10-15 разів зменшити споживання ресурсів.

Варто розуміти, що еталонних цифр вдається домогтися тільки при проектуванні будівель із нуля. Звичайне утеплення або монтаж європейських металопластикових вікон забезпечить порівняно невелику економію. Зазвичай для виходу майже в нуль при проектуванні та будівництві котеджу використовуються альтернативні джерела енергії, наприклад, тепло з надр землі.

Екологи та екоактивісти говорять про те, що необхідно прагнути до ідеалу та максимально використовувати потенціал нової нерухомості. Адже це знизить навантаження на планету та водночас дозволить інвесторам зберігати гроші. І якщо ви будете дотримуватися наведених нижче принципів, то зможете домогтися потрібного результату.

Ключові принципи енергоефективності:

  • Теплоізоляція. Зовнішня ізоляція тепломатеріалами забезпечує комфортну температуру взимку та приємну прохолоду влітку.                          
  • Віконні рішення. Вікна в будинку не тільки є підвищеним джерелом втрат тепла, але й допомагають домогтися потрібної інсоляції. Щоб знизити втрати енергії, слід монтувати спеціальні стекла, а простір між ними заповнювати інертним газом. Великі вікна рекомендується ставити на південному фасаді для отримання максимальної кількості світла в будь-яку пору року.
  • Вентиляція з рекуперацією. Мало хто про це здогадується, але правильно обладнана вентиляційна система з рекуперацією енергії тепла дозволяє не тільки отримати оптимальний мікроклімат, але і знизити споживання енергії.

  • Повітронепроникність. Будівлі проектують так, щоб вони не пропускали протяги через зовнішню оболонку. Також це дозволяє захистити приміщення від зайвої вологи.
  • Відсутність теплових мостів. Новий котедж на 1-2 поверхи не повинен мати теплових мостів, які забирають енергію на опалення.

Ідеальний варіант для проектування – це кубічна форма з плоским дахом, а також панорамними вікнами. Деякі проектувальники та архітектори йдуть ще далі та створюють справжні круглі будинки, які впритул наближені до категорії енергоефективних.

 

Вас також може зацікавити:

Як і чим краще утеплити приватний будинок

З квітня для прибудинкових електростанцій змінилися «зелені тарифи»

Як зберегти тепло взимку

Як знизити оплату за комунальні послуги у котеджі

Як опалювати будинок без газу: 6 сучасних рішень

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні