Будівництво з нуля або оновлення старого будинку? 04/03/2020

До списку новин
Будівництво з нуля або оновлення старого будинку?

Будівництво з нуля дозволить створити котедж в унікальному стилі та з плануванням, яке підійде під конкретні потреби. Але перебудова вже готового старого житлового фонду дозволить заощадити час, гроші та нерви.

Як інвестору зважити всі за та проти? У сьогоднішній статті ми розберемо важливе питання щодо зведення нових котеджів та перебудови вже готових будинків.

Коли вигідно купувати готову нерухомість

Якщо пощастило з місцем та розмірами ділянки

Навіть якщо на земельній ділянці перебуває старий будинок, але локація вкрай вигідна в плані транспортної доступності, можна сміливо підписувати договір. Обов’язково слід розглядати варіанти близько до метро або розвиненої інфраструктури. Також непогано продаються старі будинки на ділянках поруч з основними транспортними магістралями, стоянками та гаражними кооперативами. Земля тут, зазвичай, обійдеться трохи дорожче, аніж в інших місцях, але згодом її вартість може вирости. Крім того, потрібно звертати увагу на таку соціальну інфраструктуру як школи та лікарні. Це важливо для родин із декількома дітьми та людей похилого віку.

Якщо площа варіанту від 100 квадратів та більше

Переробляти будівлю не завжди вигідно. У випадку якщо будинок займає 100-150 квадратів, оновлення обійдеться дорого. У подібних ситуаціях куди простіше купити вже готову будівлю та заощадити час.

Якщо нерухомість готова до експлуатації

Краще купити готовий будинок, коли мало часу та необхідно швидко з'їхати з орендованого житла. У випадку, коли будинок готовий до проживання та є всі комунікації, можна заощадити суттєву суму на оренді. Але тут усе залежить від стану нерухомості та дбайливого ставлення до жилплощі колишніх власників. Необхідно звертати увагу на ремонт та матеріали, які використовувалися в оздоблення. Чим пізніше виконаний ремонт, тим краще.

Перебудова вже готового будинку обходиться в півтора рази дорожче, ніж будівництво нового. Причин тому декілька. По-перше, необхідно демонтувати старі стіни та оновити комунікації. По-друге, слід вивезти будівельне сміття та підготувати майданчик. По-третє, потрібно збудувати новий будинок. У цьому випадку, будівництво з нуля обійдеться дешевше та займе менше часу, ніж реконструкція. Від старого будинку можна залишити тільки гарний фундамент для облаштування комори або гаража.

Якщо влаштовує вартість старого будинку

Часто під час переїзду люди продають старий житловий фонд за низькою ціною. Тоді встановлюють вартість нижче ринкової, щоб привабити якнайбільше покупців. Після придбання такого вигідного варіанта бюджет, що залишився, можна витратити на реконструкцію. У цьому випадку ціна будівництва з нуля та відновлення старого будинку приблизно однакова. Особливо це вигідно, коли ринок нерухомості переживає не найкращі часи.

Старий житловий фонд зазвичай має навколо себе непоганий антураж. Наприклад, на ділянці можуть бути багаторічні дерева, а з вікон кухні відкривається відмінний вид на зелену галявину з чагарниками або виноградник. Можна швидко виконати ландшафтний дизайн та вдало вписати дерева у вигляд нового будинку.

Нерухомість у чистому полі потребує суттєвих грошових вкладень. Водночас доведеться почекати мінімум 5-10 років, щоб ландшафт оновився.

Коли слід будувати з нуля

Коли хочеться отримати авторський проект з унікальним дизайном фасаду

Без грамотного ріелтора підібрати гарну нерухомість зі свіжим ремонтом практично неможливо. На сайтах оголошень продаються застарілі будинки дев'яностих та початку двотисячних, які побудовані з порушенням основних будівельних норм. Водночас зовнішній вигляд таких будинків дуже поганий. У цьому випадку якщо на ринку котеджів не знайти гарного варіанта, можна розглянути будівництво з нуля. Дуже часто реконструкція обходиться трохи дорожче, якщо доводиться оновлювати фасад, міняти комунікації, встановлювати нові вікна. Поліпшення зовнішнього вигляду будинку потягне з бюджету 30-40% від загальної суми.

Коли невідома вартість реконструкції

Для того щоб правильно оцінити вартість відновлення старого житлового фонду, необхідно залучити досвідченого дизайнера та архітектора. Не у всіх покупців є на це гроші. Виходить, інвестор купує житло на свій страх та ризик. Вартість реконструкції в момент придбання залишається під питанням.

Якщо ви готові ризикувати, тоді такий варіант можна розглянути. Але ми радимо все-таки тверезо оцінювати свої сили та фінансові можливості. Краще не купувати варіант без попереднього огляду. Ремонт може зайняти 3-5 років та навіть більше. Плюс деякі бюро відмовляються від реконструкції старого житлового фонду.

Особливо це стосується будинків, побудованих у 70-80 рр., коли немає технічної документації та є досить застарілі комунікації. Часто старі котеджі не пристосовані для того, щоб добудовувати другий поверх. Опорні конструкції не витримають навантаження та будинок просто обвалиться. Якщо в планах звести двоповерховий будинок, краще почати на голому майданчику.

Коли немає бажання постійно перебувати в процесі ремонту

Готовий будинок має масу переваг. По-перше, коли він закінчений та заселений, на підтримку гарного стану витрачається мінімум грошей та часу. По-друге, можна використовувати енергоощадні рішення та прокласти нові комунікації. Так утримання обійдеться ще дешевше. У плані комунікацій саме новобудова виграє в старого житлового фонду. Часто у вже готових будинках є маса прихованих дефектів. Вони зазвичай виявляються тільки в процесі реконструкції та після того як будинок уже купили. Ризики провести в ремонті кілька років залишаються дуже високими.

 

Вас також може зацікавити:

Із чого складається підсумкова ціна 1 м2 об'єкта у КМ

Авторський або типовий проект будинку: що вигідніше

На чому заборонено заощаджувати під час будівництва заміського будинку

Як змінити проект приватного будинку?

Чи є сенс будувати енергоощадний будинок із нуля

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні