На чому заборонено заощаджувати під час будівництва заміського будинку 11/12/2019

До списку новин
На чому заборонено заощаджувати під час будівництва заміського будинку

У процесі будівництва зробити помилку досить легко. Можна вибрати типовий проект та не врахувати ландшафт або характер ґрунту. А можна зв'язатися з несумлінною будівельною бригадою та закінчити будинок пізніше наміченого строку. Від помилок та неприємностей ніхто не застрахований. Саме тому потрібно грамотно враховувати свої сили та бюджет, щоб у випадку непередбачених витрат не заморозити будівництво до кращих часів.

Сьогодні ми розберемо найсерйозніші промахи, які можна допустити під час будівництва котеджу.

Головна помилка

Ніколи не варто починати будівництво без відповідної суми в кишені. Стартувати якщо бюджет обмежений можна тільки в тому випадку, якщо не шкода витратити 3-5 років на будівництво та можна зробити частину робіт своїми руками. В усіх інших випадках краще збирати гроші. Інакше є ризик витратити стільки нервових клітин, що ніякий навіть найкрутіший будинок їх не компенсує. Крім того, не можна заощаджувати на будівництві, будь то початковий етап або завершальний.

На чому ще не рекомендується заощаджувати

  • Покупка невідповідної земельної ділянки

Досить проаналізувати кілька десятків оголошень, щоб виявити цікаву аномалію. Приблизно 95% всіх майданчиків неналежної якості продаються нижче ринкової ціни саме через складність майбутнього будівництва. І тільки 5% ділянок продають дешево, щоб швидше отримати гроші. Така картина, до речі, спостерігається не тільки на ринку землі, але й у сфері продажу нерухомості та автомобілів.

Під час підбору ділянки можна допустити масу промахів. Необхідно враховувати розташування майданчика, віддаленість та характер сусідніх ділянок.

Кращим вибором стане квадратний майданчик, на якому в центрі можна побудувати будинок площею 150-300 квадратів. Ідеально, якщо земля перебуває в котеджному селищі поруч із уже завершеними будинками. Щоправда, вартість сотки в такому випадку буде дуже високою. Це теж потрібно враховувати під час підбору.

Поганим прийнято вважати ділянку вузької прямокутної форми. Будувати на такому майданчику вкрай незручно, адже необхідно зайвий раз думати над поверховістю, розташуванням будівлі та розмірами кімнат. На облаштування гаражу або альтанки може просто не залишитися місця.

Ще варто враховувати інженерні комунікації поблизу. Ділянка буде коштувати дорожче, якщо недалеко є централізована система каналізації або газопровід. Будь-які маніпуляції із прокладкою мереж обходяться дуже дорого, потрібно подбати про це заздалегідь.

  • Економія на перевірці ґрунту

Цей пункт пов'язаний із вартістю земельної ділянки. Часто недорогі варіанти мають масу підводних каменів, які не видимі без належного досвіду. Цілком можливо, що на майданчику так ніхто й не почав будівництво саме через характер ґрунту. І тепер таку ділянку потрібно якомога швидше продати за низькою ціною.

Наявність на майданчику будов ні про що не говорить. На слова хазяїв або ріелтора теж не варто звертати увагу. Будь-яке нове будівництво передбачає пальовий або стрічковий фундамент. Облаштувати їх на поганому ґрунті неможливо. Особливо це стосується селищ, які розташовані поруч із водоймами, озерами, болотами.

Щоб не втратити гроші, рекомендується перевіряти ділянку до підписання договору. Якщо строки горять, можна подивитися на характер забудови сусідніх майданчиків та приблизно прикинути ризики. Масштабні котеджі поблизу говорять на користь покупки, а відсутність будинків – навпаки.

  • Покупка типового проекту без прив'язки до місцевості

Архітектурні бюро не даремно беруть за свої послуги великі суми. Фахівці знають усі тонкощі вибору та покупки земельних ділянок, будівництва на різних ґрунтах, особливості того або іншого стилю. Тому не рекомендується купувати в інтернеті готові типові проекти, а краще працювати з архітекторами напряму. Створення індивідуального проекту дозволить зберегти нерви та бюджет, а ще адаптувати майбутнє житло під потреби конкретної людини та його родини.

Типовий проект можна переробити під себе, але це знову ж буде коштувати чималих грошей і витраченого часу.

  • Економія на будівельній компанії та матеріалах

Це головний біль для будь-якої людини, яка пов'язана з нерухомістю. Підшукати достойну бригаду буває часом складніше, ніж знайти ділянку, розробити проект, закупити матеріали та все підготувати. Тому почати шукати будівельників потрібно якомога раніше, щоб заощадити свій час.

Працюють на совість одиничні приватники та великі фірми. Кращим рішенням буде пошук людей через знайомих. Зазвичай хороша бригада має замовлення на найближчі 4-6 місяців, що говорить про її популярність.

Відповідальні фірми прикріплюють до кожного об'єкта виконроба, який стежить за якістю та строками. Клієнти заощаджують час, не спілкуються з усіма підряд, а працюють, грубо говорячи, тільки з однією людиною. Так куди простіше контролювати весь процес.

Заощаджувати на основних будівельних матеріалах не можна. Це стосується всього того, що використовується для облаштування фундаменту, конструкцій, стін, перекриття та ін. Пісок, цегла, арматура – усе повинно бути високої якості.

  • Економія на інженерних системах

Бувають випадки, коли кошторис будівництва навмисно роздувається. Спочатку клієнт охоче вкладає гроші, але потім вирішує урізати бюджет. І заощадити на найголовнішому – комунікаціях. Чинити так не рекомендується в жодному разі. Краще заморозити об'єкт або обрати дешеве внутрішнє оздоблення, ніж заощадити, а потім страждати.

 

Вас також може зацікавити:

На чому можуть заощаджувати забудовники при будівництві котеджу

Введення в експлуатацію приватного житлового будинку

Авторський або типовий проект будинку: що вигідніше

Чи слід починати будівництво будинку восени? Що говорять експерти

Особливості вибору стилю для елітного заміського будинку

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні