Введення в експлуатацію приватного житлового будинку 26/12/2019

До списку новин
Введення в експлуатацію приватного житлового будинку

Законом передбачена певна процедура введення житлового будинку в експлуатацію. Нарівні з багатоквартирною нерухомістю, до одно- або двоповерхових котеджів висувають особливі вимоги. Після зведення з нуля, реконструкції або прибудови необхідно завірити всі зміни. Без отримання дозвільних документів житлову нерухомість неможливо продати, подарувати, залишити в спадщину. Законна реєстрація дозволить проводити будь-які операції з нерухомістю.

Забудовник, зайнятий у будівництві котеджних містечок, обов’язково повинен підтвердити коректність своїх об'єктів. Це важливо для безпеки та комфорту майбутніх мешканців. Будинок повинен бути побудований без порушення будівельних норм, плюс його необхідно правильно під'єднати до комунікацій.

Вимоги до котеджу, який планують ввести в експлуатацію:

 • Нерухомість зобов'язана мати дверні та віконні прорізи;
 • Стіни необхідно обштукатурити та підготувати під чистове оздоблення;
 • Підвал повинен бути підготовлений для використання;
 • Висота стель у підвалі не повинна перевищувати 2,1 метра;
 • Підлогу у ванних кімнатах та туалетах потрібно зробити «під ключ»;
 • У приміщеннях необхідно виконати стяжку підлоги;
 • Досить чорнового оздоблення стелі для введення будівлі в експлуатацію;
 • Балкони та тераси потрібно відгородити металевими парканами або повністю засклити;
 • Сходи обов'язково повинні бути готові;
 • Буде потрібно розвести електрику, систему опалення та водовідведення;
 • Якщо в проекті передбачений гараж, слід встановити ворота;
 • Загалом котедж повинен бути придатним для комфортного проживання.

Дозвіл на введення в експлуатацію можна отримати якщо є технічний паспорт. Потрібно розуміти, що незавершене та непідготовлене житло не оформлюється. Інакше під'єднати газ, отримати поштову адресу або прописатися в котеджі буде неможливо.

Представник архітектурного управління перевіряє відповідність будови з проектною документацією. Санітарна служба обов'язково перевіряє правильну роботу каналізації. Також фахівці санепідемслужби можуть зацікавитися якістю опалення та електропостачання, а ще договором на вивіз побутових відходів. Перевірка пожежної безпеки включає інспектування вентиляційного каналу та димоходу.

Особливі вимоги перед будівлею житлового котеджу

Будь-яке будівництво в Україні повинне враховувати містобудівні норми. Нова нерухомість не повинна створювати проблем для мешканців поруч. Тому в процессі зведення будівлі потрібно дотримуватися певних правил. По-перше, відстань від нового будинку до сусідського не повинна бути менше ніж 8 метрів. По-друге, відстань від будівлі до межі ділянки не повинна бути менше ніж 1 метр, а до дороги – не менше 3 метрів. На ділянці будувати господарські будівлі слід за межами Червоних ліній. Крім того, враховується під'їзна колія до будинку, а також прив'язка нерухомості щодо сторін світла. Додатково враховується характер рельєфу.

Як побудувати та ввести будинок в експлуатацію: покроковий алгоритм

 • Потрібно отримати на руки правовстановлюючі документи на земельну ділянку. Необідно щоб земля підходила під будівництво житлової нерухомості, не належала до категорії сільськогосподарських або лісовому фонду.
 • Необхідно замовити будівельний паспорт на забудову обраної ділянки. Департамент містобудування та архітектури вимагає різний набір документів для оформлення паспорта. Подробиці можна дізнатися на офіційному сайті або безпосередньо під час звернення до департаменту.
 • Слід отримати дозвіл на будівництво. Зразок представлений в інтернеті на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції. Кожна заявка розглядається 10-14 днів, а після успішного прийняття їй присвоюється унікальний номер. Тільки після цього можна почати будівництво на майданчику.
 • У процесі зведення будівлі не можна відходити від будівельних норм та актуальної проектної документації.
 • Отримання технічного паспорта. Вимоги до нерухомості описані вище.
 • Введення житлової будівлі в експлуатацію. Також подається відповідна заява (зразок є в інтернеті). Розгляд заявки – до 14 днів.
 • Присвоєння поштової адреси. Для земельної ділянки та будинку передбачено 2 різних адреси. Необхідно зібрати документи включно з технічним паспортом та дозволом на земельну ділянку. Далі потрібно звернутися з заявою в районну державну адміністрацію за місцем проживання.
 • Реєстрація права власності. Тільки після отримання документа, який підтверджує права власності на об'єкт, його можна відчужувати, тобто продавати, залишати в спадщину, закладати.

 

Вас також може зацікавити:

З чого почати проектування будинку

Помилки під час проектування котеджу

Чи слід проводити реконструкцію старого котеджу або краще купити новий?

На чому заборонено заощаджувати під час будівництва заміського будинку

Будівництво з нуля або оновлення старого будинку?

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні