Ідеальний паркан для котеджу: особливості та критерії вибору 26/02/2020

До списку новин
Ідеальний паркан для котеджу: особливості та критерії вибору

Будь-яке домоволодіння неможливо уявити без якісного та гарного паркану. Звичайно ж, до американських котеджів, які оточені маленькими білими парканчиками, українцям ще далеко. Вони хоч і виглядають стильно, але все-таки оточують котеджі в дуже престижних районах. Там і рівень злочинності низький, і сусіди не заглядають постійно у двір.

Власники дорогої нерухомості в Україні цілком резонно звертають увагу не на декоративну огорожу, а на справжні кам'яні споруди. Вони не тільки захищають від сторонніх, але й дозволяють зробити простір біля будинку затишним. Кам'яний, дерев'яний або цегельний паркан приховує простір від людей із боку вулиці та дозволяє відгородити ділянку. Також паркани часто виступають яскравою прикрасою та доповненням до фасаду будинку.

Сьогодні можна побудувати практично будь-який варіант огорожі. Крім стандартних металевих або шиферних варіантів домовласники часто йдуть на експерименти та монтують елітні ковані паркани. Або ж справжні зелені огорожі з плюща та чагарників.

Розберемо основні види парканів, їх особливості та нюанси вибору.

Головні моменти

Перед вибором конструкції слід врахувати кілька моментів. По-перше, будь-яке придбання та монтаж – це дуже витратна справа. Слід правильно зважити свої фінансові можливості. По-друге, паркани для будинку в межах міста та для заміського котеджу помітно відрізняються. По-третє, слід враховувати характер рельєфу та довжину паркану, щоб не помилитися з планованим бюджетом.

Ще один чинник, який необхідно враховувати під час підбору – прохідність ділянки або вулиці. Якщо будинок перебуває в центральних частинах міста, потрібно обирати глухий варіант із бетону або каменю. Це дозволить уникнути сторонніх поглядів і захистить від шуму автомобілів. До того ж, високий паркан стане перешкодою для злодіїв.

Перед монтажем або будівництвом паркану слід враховувати розміри ділянки та самого будинку. Наприклад, не дуже красиво виглядає двометровий паркан, який перебуває поруч з одноповерховим будинком. Щоб домогтися певної гармонії, необхідно підбирати варіант на 1-1,5 метра. Маленьку земельну ділянку нема сенсу обгороджувати дуже високою конструкцією.

А для того щоб паркан виглядав природно та гармонійно, необхідно домогтися певної симетрії. Також важливо, щоб фасад котеджу та лицьова частина паркана були в одній колірній гамі. Єдина фактура теж важлива. Краще використовувати однакову облицювальну цеглу.

Під час будівництва паркану характер ділянки також грає важливу роль. Якщо є великий перепад висот або горбиста місцевість, встановити конструкцію буде складно (збільшується бюджет). У цьому випадку власнику житла доведеться обрати щось простіше.

Види парканів

  • Кам'яний паркан

Зараз кам'яні паркани не так поширені, як інші варіанти. Насамперед, це пов'язано з високою вартістю конструкції, а по-друге – з певними вимогами до земельної ділянки. Кам'яний паркан із натуральних матеріалів не може бути побудований там, де не допускається підвищене навантаження на ґрунт. Великі камені згодом можуть дати усадку.

Суттєвим плюсом такого варіанту є надійність та довговічність. Камінь виглядає масивно та привабливо, створюється враження справжньої міцності. Частково можна використовувати ковані елементи разом із кам'яними парканами, що підкреслить високий статус котеджу. У середньому подібний паркан простоїть не менше 30 років та навіть більше. Але тільки за умови, що його правильно змонтували. Зовнішній вигляд із роками теж практично не міняється.

Головним недоліком цієї конструкції є вартість та складність у монтажі. Встановити кам'яний паркан може тільки професіонал із великим досвідом роботи. Підготовка конструкції займає кілька місяців та обходиться дуже дорого.

  • Цегляний паркан

Варіант із цегли виглядає не так масивно та коштує не так багато, як кам'яна конструкція. Проте, він виконує всі ті ж функції, що й камінь.

Цегла – доступний матеріал, який не вимагає особливого підходу до монтажу. Він виглядає привабливо на ділянках невеликого розміру та легко комбінується з кованими або металевими елементами. Цеглу можна комбінувати разом із дерев'яними парканами.

Багато домовласників бажають встановлювати цегельні стійки, а полотно заповнюють натуральним каменем або профнастилом. У цьому випадку паркан буде виглядати не так тривіально та зможе вигідно підкреслити двоповерховий котедж із білої цегли. У рідких випадках паркан штукатурять або використовують будь-який інший оздоблювальний матеріал для кольорової фактури. У роботі застосовують білу, червону та кольорову цеглу для основних конструкцій. А для прикраси нерідко обирають дорогу клінкерну цеглу.

Подібна конструкція може прослужити 20 років практично без втрати свого привабливого зовнішнього вигляду (у випадку, якщо був використаний якісний матеріал). Але, зазвичай, цегельний паркан поступається в практичності та довговічності паркану з натурального каменю.

  • Бетонні паркани

Бетонні паркани дотепер не втратили своєї актуальності. Головна причина попиту серед покупців – низька вартість, невеликі строки монтажу та достатньо привабливий зовнішній вигляд. Це нижня цінова категорія включає безліч варіантів із бетону з фігурними елементами/вставками.

Продавці бетонних парканів пропонують уже відлиті готові секції. Встановити конструкцію можна всього за один день при грамотній підготовці ділянки. У виробництві використовується якісна бетонна суміш, тому готовий паркан прослужить мінімум 10 років. Він захищений від розтріскування та потемніння з часом.

Є можливість обрати різні розміри, висоту секцій та фактуру малюнка. Для міцності бетонні паркани армують металевими елементами. Бетон вкрай рідко застосовують для лицьової частини будинку. Він більше підходить для огорожі ділянки з боків. Паркани такого типу виглядають цілком стандартно.

  • Паркан із профнастилу

Паркан із профнастилу трохи дорожче бетонних конструкцій, але за своїми характеристиками практично від них не відрізняється. У виробництві такого паркану використовується тонкий лист металу товщиною до 5 мм. Конструкція досить стійка та довговічна.

Для захисту від перепаду температур та вологості готовий профлист оцинковують. Матеріал представлений у декількох основних відтінках, включно коричневий та навіть бежевий. Недорога конструкція теж монтується протягом 1-2 днів. Особливих вимог до ділянки не висувається. Іноді профнастил комбінують з іншими матеріалами, наприклад, цеглою, каменем і тим же бетоном. Крім того, профнастил може вдало доповнити навіть дерев'яний паркан.

Матеріал цілком звичний для будівельників та має попит як у північних регіонах України, так і в південних. Він не боїться морозів, постійної дії прямих сонячних променів, стійкий до вітряної погоди. Суттєвим мінусом такої конструкції є низька ударостійкість. Тонкий лист металу може бути легко пошкоджений. Часто профнастил страждає від падіння гілок або каменів з-під коліс автомобілів.

  • Штампований металевий паркан

Підходить у якості надійної огорожі для компактних ділянок. З його допомогою можна додатково підкреслити красу дерев'яного будинку або двоповерхового котеджу з цегли. Таке рішення коштує зовсім дешево та просто встановлюється на ділянці. Паркан навмисно не роблять глухим для того, щоби візуально розширити простір.

  • Кований паркан

Кована огорожа може бути як шаблонового типу, так і дизайнерська. Усе залежить від вимог покупця та можливості компанії-виробника. Елементи відмінно поєднуються з цегельними та кам'яними колонами, а також доповнюють навіть компактний котедж.

Найчастіше куті елементи використовують для заміських будинків площею від 150 квадратів. У разі правильного підходу конструкція може прослужити від 50 років. Варто зазначити, що такий варіант практично завжди виконується відкритим, а висота рідко коли досягає 1-2 м. З цієї причини ділянка добре проглядається з вулиці. Деяким власникам дорогої нерухомості це може не підійти.

  • Дерев'яний паркан

Паркани з натуральних матеріалів виглядають стильно та практично на ділянці будь-якого розміру. Вони поєднуються з кам'яними або цегельними колонами, а також кованими елементами.

Сучасні конструкції виглядають привабливо завдяки дизайнерським полотнам, комбінації відтінків та матеріалів. Безліч фірм на будівельному ринку пропонують уже готові секції парканів, які відрізняються за висотою та шириною. Покупцеві не важко буде підібрати оптимальний варіант, зважаючи на розмір ділянки та свого котеджу. Зносостійкість перебуває на досить високому рівні, якщо у виробництві використовується якісна сировина.

У середньому термін служби становить 10-20 років.

  • Шиферний паркан

Найдешевший варіант для тих, кому не важливий зовнішній вигляд конструкції. Оптимальний варіант для покупців, які мають обмежений бюджет.

Виглядає шифер дуже стандартно та шаблонно, але водночас швидко монтується. Крім типового зовнішнього вигляду, шиферний паркан має ще один суттєвий недолік – це сірий колір та низьку стійкість до пошкоджень. Шиферна конструкція у разі неправильної експлуатації легко пошкоджується, сколюється, тріскається. Після удару можуть з'явитися отвори.

 

Вас також може зацікавити:

Плюси облицювальної цегли

Якими матеріалами краще облицювати котедж

Які матеріали краще підходять для даху котеджу

Котедж на схилі: перевага або недолік

Планування ділянки: як підготувати зелену зону та почати будівництво

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні