Які матеріали підходять для будівництва заміського будинку? 08/02/2019

До списку новин
Які матеріали підходять для будівництва заміського будинку?

До класичних будівельних матеріалів прийнято відносити дерево та цеглу. Вони екологічні та прекрасно тримають тепло. У сьогоднішній статті ми розберемо основні плюси і мінуси кожного матеріалу. Більшість нерухомості зі старого житлового фонду побудовано на стрічковому фундаменті з використанням цегли. Газобетон по своїм характеристикам не відстає від лідерів, але поки користується не такою скаженою популярністю. Така сировина значно прискорює будівництво, але при цьому вона має ряд недоліків.

Котедж із цегли

Основний плюс матеріалу – це довговічність і безпека. Звичайно будови безпроблемно служать протягом 100 років і практично не втрачають своїх теплоізоляційних властивостей. При правильному підході термін служби цегли можна збільшити вдвоє. Цегла прекрасно переносить перепади температур і вологості, мало піддається відколам та практично не тріскається. Вона убереже житло від холодного вітру, буде протистояти утворенню грибка та цвілі, забезпечить всередині кімнат необхідний мікроклімат. При цьому натуральна сировина не горить і стримує вогонь, а ще забезпечує прекрасну звукоізоляцію. Матеріал відмінно підходить для зовнішніх стін і внутрішніх перегородок.

Суттєвий недолік – це вага будівельного матеріалу. Під час проектування нової будівлі необхідно враховувати велику масу несучих конструкцій та стін. Тому досвідчені будівельники завжди використовують міцний фундамент, щоб будинок у майбутньому не осів та не потріскався. При цьому вся нерухомість із цегли будується дуже повільно. На зведення основних конструкцій разом з фундаментом потрібно 12-24 місяця. Для збереження тепла всередині товщина стін повинна бути мінімум 0,5 метра. Тому до будівництва цегельного котеджу потрібно підходити тільки при наявності значного бюджету. Власник платить за підготовку фундаменту та матеріал для товстих стін. Важливо розуміти те, що цегла швидко набирає вологу у холодну пору року, наприклад, восени та взимку. Неопалювані будинки важко прогрівати, тому слід підтримувати постійну температуру всередині кімнат протягом всього року. Це дозволить уникнути повного промерзання та значно знизить витрати на комунальні послуги.

Котедж із екологічного дерева

Натуральна сировина використовується для будівництва кілька століть і донині користується попитом серед власників заміських будинків. Матеріал має невелику вагу, тому для будівництва будинку не потрібний занадто міцний фундамент. Всередині дерев'яного будинку приємно перебувати у будь-яку пору року. У кімнатах створюється унікальний мікроклімат, який корисний для здоров'я. Щоб котедж був теплим і захищав від холодного вітру немає потреби будувати занадто товсті стіни. Завдяки цьому швидкість будівництва залишається високою. Займатися дерев'яним будинком можна навіть взимку при мінусовій температурі.

При всіх своїх достоїнствах дерево має кілька суттєвих мінусів. По-перше, матеріал горить, тому потрібно обробляти стіни спеціальними емульсіями. По-друге, сировина може покритися грибком та постраждати від шкідників. Підібрати гарне дерево буває вкрай складно через низьку якість. По-третє, матеріал згодом всідається та висушується (особливо у регіонах з теплим кліматом та задушливим літом). Під час будівництва необхідно враховувати той факт, що стіни можуть незначно потріскатися або деформуватися протягом 24-36 місяців із дня будівлі.

Котедж із газобетону

Зведення будинку з газобетону здійснюється в стислий термін через легкість і економічність матеріалу. Він має гарну вогнестійкість, захищає від холодного вітру та не пропускає звук. Сировині віддають перевагу ті, хто прагне швидко отримати недорогу нерухомість.

Повний цикл будівництва займає 12-24 тижні. Звичайно товщина несучих стін становить 0,3 метра, тому матеріал вимагає додаткової теплоізоляції. Найчастіше будівельні компанії комбінують газобетон, керамічну цеглу, пінополістирол та мінеральну вату. Комбінація дозволяє швидко закінчити будівництво та при цьому не переплатити за утеплення.

Котедж із багатошарових дерев'яних щитів

Каркасно-щитова технологія будівництва зараз є найдешевшим і швидким способом отримати заміський будинок. У якості основного матеріалу виступає дерев'яний багатошаровий щит з мінеральною ватою для додаткової теплоізоляції. Готові щити мають низьку вагу і порадують низькою ціною. Їх виробництво займає мало часу і не вимагає особливого підходу до виробничого процесу.

Вартість зведення залишається низкою: немає необхідності робити дорогий фундамент (досить полегшеного варіанта), також знижені витрати на внутрішнє оздоблення. Дома не осідають з часом, тому можна відразу ж почати ремонт всередині приміщень. Нерухомість навіть із великою житловою площею реально отримати за 12 тижнів. Суттєвим мінусом є недовговічність будівель, які побудовані за каркасно-щитовою технологією. При сприятливих погодних умовах будинки простоять до 50 років.

 

Вас також може зацікавити:

Якими матеріалами краще облицювати котедж

Як і чим краще утеплити приватний будинок

Які матеріали краще підходять для даху котеджу

Швидкомонтовані котеджі: особливості і недоліки

На чому можуть заощаджувати забудовники при будівництві котеджу

В рамках виставки пройде 2-денна конференція, на якій виступлять понад 30 спікерів з більш ніж 20 країн світу
Міжнародна виставка дачного благоустрою та банної індустрії
З 16 по 17 лютого 2022 року у Міжнародному виставковому центрі пройде найбільша виставка нерухомості в Україні